Categories
Tech Windows

[Drukarki] Windows 7 x64 i drukarka – czyli jak można zepsuć coś co działało bardzo dobrze

Ostatnio mam okazję testować Windows 7 x64. Utknąłem na rzeczy tak trywialnej jak instalacja drukarki HP Laser Jet 1100 udostępnionej ze stacji z Windows XP. Okazało się że inżynierowie z Microsoftu potrafią schrzanić wszystko co działało dotychczas całkiem sprawie.
W nowym dziecku M$ instalacja drukarki nie jest już sprawą prostą.

Instalację zacząłem jak za starych dobrych czasów, “Windows +R” a następnie \\iphosta. Wszystko wygląda ładnie, dwuklik na drukarce i oto pojawia się zonk -brak sterowników.
Szukanie sterowników rozpocząłem od http://catalog.update.microsoft.com. Okazało się że są dostępne do pobrania, jednak nie dało się z nich skorzystać, przy próbie użycia sterownika system zwracał błąd 0x00000214.
Spróbowałem kolejnej metody. Instalacja ze wskazaniem na źródło driverów na Windows Update, jednak tutaj wszelkie próby zakończyły się dokładnie takim samym komunikatem.

Odpowiedź znalazłem na http://social.technet.microsoft.com

Rozwiązanie:
1. Wchodzimy w Menu Start > Panel Sterowania > Urządzenia i drukarki
2. Klikamy “Dodaj drukarkę”
3. Klikamy “Dodaj drukarkę lokalną”
4. Wybieramy “Utwórz nowy port”. Wybieramy “Local Port” jako typ portu.
5. W polu “Wprowadź nazwę portu”, podajemy \\ipmaszyny\nazwa_udostepnionej_drukarki i wybieramy “Dalej”
6. Wybieramy właściwy sterownik z listy, jeśli nie ma sterownika na liście klikamy “Windows Update” i czekamy na aktualizację listy sterowników. W moim przypadku sterownik już był na liście po poprzedniej próbie z WU.
7. Zakańczamy instalację.

Może to komuś pomoże, straciłem trochę czasu aby móc wreszcie drukować.
Teraz czas zabrać się za instalację dość starego skanera Artec Ultima 2000, ciekawe jakie niespodzianki na mnie czekają 😉

Powyższe operacje były przeprowadzane na Windows 7 x64 Ultimate build 7600

Exit mobile version